Bessi (Bessi Hoyden Kopidlenský kavalír)

Bety: 

"Bessinka je naše kavalířice dvou tváří. Doma o ní téměř nevíme a když ji potřebujeme najít, spolehlivé místo je pod stolem nebo vedle někoho na sedačce. Naprostý obrat nastává, když ji vytáhnu na parkur. Pohyb zbožňuje a nenechá se o něj ošidit, přestože má jeden velký handicap- pořádně nevíme kdy a proč, ale ohluchla.

 

Právě díky hluchotě máme na parkuru velmi zvláštní projev. Všichni na své psy volají povely, když pes málem vběhne na jinou překážku, zazní hlasité "KE MNĚ" a pak nastoupíme my a za naprostého ticha odběhneme parkur... Protože nemá smysl mluvit na hluchého :D.

 

Samozřejmě na sebe "mluvíme", ale trochu jiným způsobem. Místo slov se soustředím na má gesta a pohyby. Agility tímto způsobem zvládáme a teď se snažíme přijít i na to, jak vysílat na dálku při hoopers.

IMG_0982.JPG

Jak jsme k ní přišly?

Bylo mi necelých sedm let, když mamka začala jezdit s Jumpem na tréninky agility. Občas jsem s ní taky jela a po nějaké době mě agility zaujalo natolik, že jsem si ho chtěla zkusit taky. Ale osmilété dítě prostě nemá šanci zkrotit a uběhat šíleného flatího puberťáka. Tak se zrodil nápad pořídit si dalšího pejska. A co je lepší plemeno pro dítě než kavalír? "

IMG_6340.JPG