Jumpík (All the Time Jump Velvet Diamond)

Kája:

Jump byl štěňátko, které při naší návštěvě přeskočilo ohrádku a bylo u nás jako první - a my to brali jako znamení, že je ten pravý.  .... jak po pár měsících konstatoval náš trenér na loveckém výcviku, častá chyba začátečníků :). Já musím říct, že jsme vybrali správně - díky jeho povaze a aktivitě jsem se hodně naučila a žiju život, jaký jsem si před před pár lety nedovedla představit. 

Tehdy jsme hledali temperamentního psa, se kterým budeme běhat a chodit po horách - a jeho temperament je opravdu nečekaný a  nekonečný :). Co jiného čekat od psa, kterému paní chovatelka dala tak výstižné jméno.... Proto jsme začali společně pracovat.

 

 

jump_tr.jpg

Prošli jsme úspěšně základním loveckým výcvikem, splnili jsme jsme základní zkoušky - OVVR. Zkusili jsme si úspěšně pár výstav, na kterých i přes výborné hodnocení ukázal, že tudy cesta nevede. A poprvé jsem zjistila, že když něco nechce dělat, dá to najevo - prostě odejde :)

A přišlo agility - sport, kterému jsme postupně propadli. Trénujeme aktivně několikrát týdně a poslední roky si společné tréninky oba užíváme. Vedla k tomu dlouhá cesta - počáteční útěky z parkůru za ostatními psy kolem, zájem o feny atd., diskvalifikace na závodech. Přestala jsem se snažit o závodění, když vím, že Jumpa atmosféra závodů stresuje, uklidnili jsme se oba dva a najednou začaly být naše tréninkové běhy super. Zlepšujeme si techniku, na trénink si jdeme zaběhat a pobavit se. 

 

Jump_edited.jpg

Na canicross závodech je to jiné - tam si adrenalin a atmosféru soutěžení Jumpík užívá a maká jako o život. Stejně tak ho baví koloběžka a dlouhé tůry. Posunul mou hranici toho, co dokážeme a ušel se mnou více než 90 km na dogtrekingovém závodě, s ním jsem spala poprvé pod širákem v lese ... (a ano - bála jsem se :). 

 

Co Jumpa nebaví? Psí fitness - je to sportovec, proto se snažím udržovat jeho kondici cvičením na balančkách, protahováním, masážemi - přetrpí to, ale v jeho výrazu je vidět, jaká je to nuda :)

IMG_5549_edited.jpg

A naše další aktivity - samozřejmě poslušnost, psí triky, teď jako přípravu na stáří zkoušíme hoopers, ale nejvíc ho baví plavání.