top of page

Jumpík (All the Time Jump Velvet Diamond)

Narození: 29.12.2012

Plemeno: flat coated retriever

Čemu jsme se věnovali? Agility, dogdancing, canicross, tahání koloběžky

Splněné zkoušky: dogdancing - F1(výborně)

                               OVVR (194b)

Kája:

Jump byl štěňátko, které při naší návštěvě přeskočilo ohrádku a bylo u nás jako první - a my to brali jako znamení, že je ten pravý.  .... jak po pár měsících konstatoval náš trenér na loveckém výcviku, častá chyba začátečníků :). Já musím říct, že jsme vybrali správně - díky jeho povaze a aktivitě jsem se hodně naučila a žiju život, jaký jsem si před před pár lety nedovedla představit. 

Tehdy jsme hledali temperamentního psa, se kterým budeme běhat a chodit po horách - a jeho temperament je opravdu nečekaný a  nekonečný :). Co jiného čekat od psa, kterému paní chovatelka dala tak výstižné jméno.... Proto jsme začali společně pracovat.

 

 

Prošli jsme úspěšně základním loveckým výcvikem, splnili jsme jsme základní zkoušky - OVVR. Zkusili jsme si úspěšně pár výstav, na kterých i přes výborné hodnocení ukázal, že tudy cesta nevede. A poprvé jsem zjistila, že když něco nechce dělat, dá to najevo - prostě odejde :)

A přišlo agility - sport, kterému jsme postupně propadli. Trénovali jsme aktivně několikrát týdně a poslední roky jsme si společné tréninky oba užívali. Vedla k tomu dlouhá cesta - počáteční útěky z parkůru za ostatními psy kolem, zájem o feny atd., diskvalifikace na závodech. Přestala jsem se snažit o závodění, když vím, že Jumpa atmosféra závodů stresuje, uklidnili jsme se oba dva a najednou začaly být naše tréninkové běhy super. 

Dnes už je Jumpík vzhledem k věku v agilitním důchodu, ale občas se pro radost proběhne na našem domácím parkuru.

Na canicross závodech je to bylo jiné - tam si adrenalin a atmosféru soutěžení Jumpík užíval a makal jako o život. Stejně tak ho bavila koloběžka a dlouhé tůry. Posunul mou hranici toho, co dokážeme a ušel se mnou více než 90 km na dogtrekingovém závodě, s ním jsem spala poprvé pod širákem v lese ... (a ano - bála jsem se :). 

 

A naše další aktivity - samozřejmě poslušnost, psí triky,  ale nejvíc ho baví plavání. Zkoušíme i sestavy v rámci dogdancingu, prvním úspěchem je složená zkouška F1. Dnes už si Jumpík v pokročilém seniorním věku užívá hlavně procházky, plavání a brouzdání v potůčcích a samozřejmě lenošení :)

Jump_edited.jpg

Co Jumpa nebaví? Psí fitness - je to sportovec, proto se snažím udržovat jeho kondici cvičením na balančkách, protahováním, masážemi - přetrpí to, ale v jeho výrazu je vidět, jaká je to nuda :)

bottom of page